Dlhoveká kuchyňa

Živá strava

Základ nášho programu spočíva v konzumovaní jedla v jeho najčistejšej podobe: čerstvej, organickej, bohatej na enzýmy, ktoré telu ponúka najlepšiu výživu pri najmenšom energetickom výdaji  tak, aby mu umožnilo plne sa sústrediť na detoxikáciu a liečenie.

Džús zo zeleného jačmeňa

je jadrom programu, pretože je najdokonalejším produktom prírody. Zelený jačmeň obsahuje antioxidanty a fyto-chemikálie, ktoré poskytujú výnimočnú nutričnú hodnotu. Jeho hlavné benefity: jacmen

  • Zvyšuje počet červených krviniek, napodobňuje hemoglobín
  • Čistí krv, orgány a tráviaci trakt
  • Obnovuje zásaditosť krvi
  • Je silným antioxidantom a chráni pečeň
  • Bojuje s nádormi a neutralizuje toxíny
  • Na liečenie rôznych neduhov môže byť použitý aj externe

Džús z čerstvej zeleniny

si užijeme 2x denne.

Čerstvé klíčky a zelené šaláty

Potraviny bohaté na chlorofyl sú základom programu. Medzi tieto sa radia rôzne čerstvo vypestované klíčky a zelené šaláty, ktoré servírujeme ku každému jedlu.

Organická zelenina

Čerstvá sezónna zelenina, ktoré je pestovaná na ekofarmách prevažne v SR a ČR dodáva jedlu enzýmy bez pesticídov.

Orechy, Strukoviny a Semienka

sú súčasťou našej kuchyne a dodávajú organizmu bielkoviny v rastlinnej podobe. Môžete sa tešiť na paštéty, humus, rovnako ako pizzu a sušienky.

Morská zelenina bohatá na minerály

Rôzna morská zelenina, ako je kelp, dulse, wakame poskytuje dôležité živiny (vápnik, železo, jód), a podporuje telo v detoxikácii.

Fermentované jedlo

Bohaté na nutričné hodnoty a chuť je probiotikum z prírodných  surovín, ktoré pomáha pri obnove a udržaní zdravej črevnej flóry a podporuje imunitný systém.